FormatŽabalj

ŽABALJ: Srednjoškolci prikupljaju igračke za humanitarne novogodišnje paketiće

Učenici SŠ „22. oktobar“ iz Žablja, zajedno sa profesorima, već desetu godinu zaredom, prikupljaju igračke od vršnjaka i drugih građana, kako bi napravili novogodišnje paketiće za decu sa smetnjama u razvoju. Napravljeni paketići, kao i prethodnih godina, biće podeljeni uz predstavu koju takođe pripremaju učenici.

Svi koji imaju očuvane polovne igračke ili žele da poklone nove, mogu ih odneti u školsku biblioteku, na adresi Nikole Tesle 78.

Učenici prikupljaju i odeću

Žabaljska srednja škola poznata je po humanitarnim akcijama i volonterizmu učenika. Osim što su konstantno aktivni u pomoći Udruženju roditelja i hranitelja dece i odraslih osoba sa invaliditetom „Altruist“, često pokreću humanitarne akcije. Pored organizovanja tradicionalne novogodišnje predstave i pravljenja paketića, u toku je i druga, nova akcija.

Učenica gimnazije koja je prošle godine završila školu, Milica Radić, osmislila je akciju poklanjanja tople odeće za srednjoškolce. Sada akciju vode gimnazijalke Renata i Tea, a ono što vi treba da uradite je da donesete svoju očuvanu odeću, naročito onu toplu, da bi mogli da je doniraju vršnjacima koji nisu u mogućnosti da to sebi priušte.