FormatŽabalj

Apel JKP „Vodovod Žabalj“: Građani da racionalno troše vodu zbog visokih temperatura

Zbog izuzetno visokih temperatura i naglog porasta potrošnje vode tokom letnjih meseci, JKP „Vodovod Žabalj“ uputilo je hitan apel građanima opštine Žabalj da vodu koriste racionalno i odgovorno.

Kako navode iz ovog javnog preduzeća, prethodnih dana zabeležen je znatan porast potrošnje koji prevazilazi uobičajene potrebe domaćinstava, što ukazuje na čestu nenamensku upotrebu vode – poput zalivanja travnjaka, pranja vozila i dvorišta, kao i punjenja bazena.

Iz „Vodovoda“ ističu da vodovodni sistem nije tehnički neispravan, već da problem nastaje usled prekomerne potrošnje. Ukoliko se ovakav trend nastavi, postoji realna mogućnost uvođenja restrikcija u vodosnabdevanju.

Upozoravaju i da će, ukoliko se situacija ne stabilizuje, biti razmotrene dodatne mere kontrole i sankcionisanja nenamenske potrošnje, u saradnji sa nadležnim službama.

„Voda nije neograničen resurs. Sačuvajmo je – za sve nas“, poručuju iz JKP „Vodovod Žabalj“.